Po Remigijaus Žemaitaičio pareiškimų, kad į Ukrainą nėra ko važiuoti, nebent pasimokyti „kyšių ėmimo, korupcijos, ginkluotės pardavimo, valstybės pardavimo atvejų", dar kartą kilo dalies politikų ir visuomenės pasipiktinimas. Į tai sureagavo ir Ukrainos ambasadorius, nurodęs, kad tokie komentarai išsakomi ne laiku, ir pridūręs, kad Ukraina ypač stengiasi kovoti su korupcijos apraiškomis. Kova su korupcija Ukrainoje – nemaža ir nenauja problema. Kelyje į Europos Sąjungą kariaujanti šalis jau ilgą laiką siekia kaip įmanoma daugiau dėmesio skirti kovai su korupcija. Visgi, didžiausia esmė čia tampa kontekstas. Dalis politikų neabejoja, kad koalicijos partneris, pabrėždamas korupcijos apraiškas Ukrainoje būtent dabar, siekia šalį diskredituoti.
Šalia to, R. Žemaitaitis kirto ir prezidentui, susitikimuose regionuose aiškindamas, kad prezidentas 5–6 proc. BVP gynybai užsimojo pasiekti nacionalizuodamas gyventojų indėlius. Politikas taip pat nurodė, kad jei jau taip reikia pinigų gynybai, tuomet galėtume atšaukti sankcijas Baltarusijai ir iš to pasipelnyti. Po šių žodžių Prezidentūra R. Žemaitaitį sulygino su Zacharova ir Peskovu.
Seimo pirmininkas teigia, kad tokie komentarai neatitinka koalicinės sutarties, kurios pirmuoju punktu pažymimas gynybos stiprinimas ir parama Ukrainai. Jis taip pat pažymėjo, kad R. Žemaitaitis tęsia dezinformacijos kampaniją, siekdamas diskredituoti Lietuvos apsisprendimą stiprinti savo gynybą.
Ar pareiškimai apie Ukrainą ir gynybos finansavimą gali galutinai sugriauti koaliciją? Ar R. Žemaitaičio žodžiai tikrai prieštarauja koalicinei sutarčiai? Kam naudinga sugriuvusi koalicija arba įtampos jos viduje?
Laidoje dalyvauja politologas, antropologas Bernaras Ivanovas ir komunikacijos ekspertas, apžvalgininkas Linas Kontrimas.
BNS nuotr.
2025 m. vasario 20 d.
2025 m. sausio 23 d.
2025 m. vasario 21 d.
2025 m. vasario 21 d.
2024 m. gruodžio 18 d.
2024 m. gruodžio 02 d.
Komentarai
Bendravimo taisyklės