Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Suktinė ir į areštinę: atgrasymas ar neadekvati bausmė?

2022-11-23, Trečiadienis 17:05
Jonė Sąlygaitė

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas balsavo dėl baudžiamojo kodekso pataisų, kuriomis siūloma dekriminalizuoti mažo kiekio kanapinių medžiagų turėjimą be tikslo jas platinti. Didžioji dauguma parlamentarų projektui pritarė. Tuo metu, viešojoje erdvėje verda aršios diskusijos, kai menų fabriko „Loftas“ bendraįkūrėja Živilė Diawara buvo sulaikyta su, kaip įtariama, narkotinėmis augalinės kilmės medžiagomis. Dvi pusės ir vėl susiskirstė. Vieni aiškina, kad ši istorija parodo, kaip švaistomi Lietuvos policijos resursai, sulaikant problemų sau ar aplinkiniams nekeliančius žmones, o kiti teigia, kad baudžiamoji atsakomybė išlieka puikiausia priemone atgrasyti žmones nuo lengvųjų narkotikų vartojimo. Kiek ilgai dar tęsis tokios diskusijos? Kuriuo keliu krypsta Lietuva? Diskutuojame su Seimo nare Morgana Daniele ir Generalinės prokurorės pavaduotoju Gintu Ivanausku.

Antroji laidos dalis. Daugiau nei pusė Lietuvoje veikiančių užsienio kapitalo įmonių vadovų mano, kad mūsų šalies ekonomika darysis vis mažiau stabili. Krenta investuotojų pasitikėjimo indeksas Lietuvoje. Tuo metu, laisvų darbo vietų per ketvirtį sumažėjo 2,2 proc., per metus – beveik 2 proc. Dėl kokių priežasčių Lietuva darosi vis mažiau patraukli užsienio investuotojams? Kaip tai spręsti? Ir ką gi nurodo laisvų darbo vietų skaičiaus mažėjimas? Tai aptariame su INVL grupės vyr. ekonomiste Indre Genyte-Pikčiene.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: https://www.patreon.com/ziniuradijas

Naujausi epizodai