Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar jau išmokome mokytis visą gyvenimą?

2021-09-15, Trečiadienis 09:10
Raigardas Musnickas

Struktūruotas formalusis mokymasis, egzaminai, rezultatai, įvertinti pažymiais ar balais – tai pagrindiniai švietimo sistemos įrankiai, kuriais iki šiol pasikliauja ir bendrojo lavinimo mokyklos, ir aukštosios mokyklos. Tačiau pastebima ryški tendencija, kad net ir pabaigus formaliojo mokymosi etapą, mokymosi procesas pereina į neformalųjį etapą, kai už savo tobulėjimą ir žinių siekį labiau atsakingas tampa pats besimokantysis. Mokymasis visą gyvenimą tampa būtinybe, o ne pasirinkimu, tačiau Eurostato duomenimis, Lietuvoje 2019 m. mokėsi vos 7 proc. suaugusiųjų (25-64 m.). Palyginimui, Estijoje tais pačiais metais mokėsi 20 proc. suaugusiųjų.

Taigi, kaip sekasi Lietuvos suaugusiesiems mokytis ir juos mokyti šiandien laidoje kalbamės su pašnekovais, kurie plačiai mato mokymosi visą gyvenimą situaciją ir gali pasidalinti savo įžvalgomis bei žiniomis šia tema. Tai – suaugusiųjų švietimo bendruomenės „Epale“ ekspertė, Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacijos prezidentė Inga Jagelavičiūtė ir Vilniaus universiteto Filosofijos instituto profesorius, filosofas, rašytojas Kristupas Sabolius.

Laida „Atviras pokalbis" sukurta bendradarbiaujant su Švietimo mainų paramos fondu, administruojančiu „Epale" projektą. „Epale" – tai Europos suaugusiųjų švietimo specialistų mokymosi elektroninė platforma, kuria siekiama suburti suaugusiųjų švietimo specialistų bendruomenę. Projektas finansuojamas iš „Erasmus +" programos lėšų.

 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: https://www.patreon.com/ziniuradijas

Naujausi epizodai