„Lietuva – demokratinė valstybė“ – šis teiginys įrašytas mūsų šalies Konstitucijoje, jį žino ne tik suaugusieji, bet ir pirmų klasių moksleiviai. Lietuvoje Seimą, Prezidentą ir savivaldos valdžią renka piliečiai visuotinių demokratinių rinkimų metu, tačiau pernai itin sumažėjo gyventojų, tikinčių savo pilietine galia. Tą parodė atliktas tyrimas. 2020 m. pilietinės galios indeksas siekė 41,3 balo, o 2022 m. šis rodiklis nukrito iki 35,9 balo.
Demokratijos tema svarbi ne tik visuomenei apskritai, bet ir suaugusiųjų švietimo kontekste – kiek daugiau nei prieš mėnesį vyko konferencija suaugusiųjų švietėjams skirta konferencija „Gyvenimas demokratinėje visuomenėje. Kas svarbu šiandien“, o kitais metais vyks ir LR Seimo, Prezidento ir Europos Parlamento rinkimai, tad tai puiki proga pakelti aukščiau pilietinės galios indeksą. Ar įmanoma tai padaryti? Koks šiame procese galėtų būti suaugusiųjų švietėjų vaidmuo? Kaip suaugusiųjų švietėjai turėtų rūpintis demokratija? Ar įmanoma žmonėms, kurie nusivylę politika, parodyti, kad jų balsas renkant valdžios atstovus yra svarbus?
Šiandien studijoje kalbiname ne politikus, o žmones, kurie ilgus metus veikia suaugusiųjų švietimo srityje ir pasidalins savo įžvalgomis apie tai, kaip suaugusiųjų švietėjai turėtų rūpintis demokratija.
Diskutuoja: Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacijos ekspertas Arūnas Bėkšta, suaugusiųjų švietimo platformos „Epale“ ekspertė ir Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacijos projektinės veiklos ekspertė dr. Vilija Lukošūnienė.
Laida sukurta bendradarbiaujant su Švietimo mainų paramos fondu, administruojančiu „Epale" projektą. „Epale" – tai Europos suaugusiųjų švietimo specialistų mokymosi elektroninė platforma, kuria siekiama suburti suaugusiųjų švietimo specialistų bendruomenę. Projektas bendrai finansuojamas iš Europos Sąjungos lėšų.
Komentarai
Bendravimo taisyklės