Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kas yra neapykantos kalba ir ką su ja daryti?

2021-03-23, Antradienis 09:10
Raigardas Musnickas

Naujausias visuomenės nuomonės tyrimas parodė, kad Lietuvos gyventojai supranta, kad neapykantos kalba yra netinkama ir pasisako prieš ją, tačiau dažnai ją klaidingai priskiria saviraiškos ar žodžio laisvei. Absoliuti dauguma gyventojų nežino, kad neapykantos kalba yra žmogaus teisių pažeidimas ir yra nusikaltimas, už kurį baudžiama. Nerimą kelia tai, kad 7 iš 10 žmonių, susidūrę su neapykantos kalba, apie tai nepraneštų ir neieškotų pagalbos. 

Apie neapykantos kalbą – kas tai yra, kodėl tai yra žmogaus teisių pažeidimas, kokį poveikį ji daro, kaip reguliuojama teisiškai, kur kreiptis žmonėms, pastebėjus neapykantos kalbą – apie tai šiandien kalbamės su trimis pašnekovais.

Laidoje dalyvauja psichologas psichoterapeutas, Žmogaus studijų centro partneris Justinas Burokas, Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė ir Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos Viešosios informacijos stebėsenos ir ekspertizės skyriaus vadovė Aliona Gaidarovič.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: https://www.patreon.com/ziniuradijas

Naujausi epizodai