Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar tiesa, kad mūsų bankai arogantiški ir kaip jie mato įmonių perspektyvas?

2025-01-22, Trečiadienis 10:06
Elena Leontjeva

Mažėjančios palūkanos jau spėjo sukurti teigiamų pokyčių – sparčiai augančios būsto paskolos rodo rinkos atsigavimą. Užsienio investicijų atsitraukimą kompensavo aktyvi vietinių investuotojų ir fondų veikla, tad Lietuvos verslas buvo apsaugotas nuo investicijų bado, sako „Luminor" banko Lietuvoje vadovas Jonas Urbonas ir pastebi, kad bankų konkurencija neleidžia būti arogantiškiems.

Modernizacija ir robotizacija tampa būtinybe tokiai mažai šaliai kaip Lietuva, norint išlaikyti konkurencingumą ir neatsilikti nuo Amerikos bei Azijos rinkų. Ekonomikos plėtrą stabdo darbo jėgos trūkumas, ypač regionuose. Tačiau labiausiai nuo to kenčiančios įmonės vargu ar pajėgios imtis robotizacijos. Kur yra didžiausi stabdžiai progresui?

Kaip formuojasi santykis tarp bankininko ir kliento? Ką bendro turi biurokratija ir pertekliniai reguliavimai valdžioje bei nemažai nusiskundimų žmonėms keliančios bankų taisyklės?

Apie ekonomikos perspektyvas ir sprendimus kalbasi „Luminor" banko Lietuvoje vadovas Jonas Urbonas ir Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentė Elena Leontjeva.

Laidą rengia Lietuvos laisvosios rinkos institutas

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: https://www.patreon.com/ziniuradijas

Naujausi epizodai