Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ekonomika auga, emigracija nemažėja. Kodėl?

2017-06-21, Trečiadienis 10:05
Saulius Spurga

Kalbėdami apie padėtį Lietuvoje, dažniausiai minime įprastus ekonominius rodiklius – BVP, infliaciją, investicijų srautus. Pagal svarbiausiąjį rodiklį - Bendrojo vidaus produkto augimą - Lietuva yra tarp pirmaujančių valstybių Europos Sąjungoje. Tačiau šis veiksnys nekoreliuoja su emigracija: nors ekonomika auga, emigracija tik didėja. Akivaizdu, kad veikia kiti veiksniai, nefiksuojami oficialiosios statistikos arba liekantys paraštėje.

Mokslininkai teigia, kad emigracijos mastai kur kas geriau prognozuojami įvertinant rodiklius, kuriuos siūlo vis daugiau dėmesio sulaukiančios ekonomikos teorijos, apibendrintai vadinamos laimės ekonomikos vardu. Kas toji laimės ekonomika ir kaip atrodo Lietuva šios teorijos požiūriu?

 

Laidoje dalyvauja Lietuvos socialinių tyrimų centro Darbo rinkos tyrimų instituto vadovas Boguslavas Gruževskis ir MRU docentas Algirdas Monkevičius.

 

Laidą rengia Mykolo Romerio universitetas

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: https://www.patreon.com/ziniuradijas

Naujausi epizodai