Paskambinkite į studiją

pexels photomix company 213162
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Dažniausi buitinės technikos gedimai ir sprendimo būdai

2023-12-28, Ketvirtadienis
Kęstutis Pažerskas

Dažnai neįvertiname, kokią svarbą mūsų gyvenime užima buitinė technika. Būtent ji reikšmingai supaprastina mūsų gyvenimą ir padaro jį patogesniu. Vietoje to, kad skirtume savo laiką buities darbams, galime jį naudoti bendravimui su artimaisiais, mėgstamiems pomėgiams ar kitoms veikloms.

Tai suteikia tokį komfortą, kurį įvertiname tik tuomet, kai susiduriame su vieno ar kito buitinės technikos prietaiso gedimu. Šiame tekste aptariame dažniausiai pasitaikančius buitinės technikos prietaisų gedimus ir pateikiame keletą jų likvidavimo sprendimo būdų.

 

Kokia buitinė technika genda dažniausiai?

 

Atsakymas į šį klausimą yra paprastesnis nei galite įsivaizduoti. Dažniausiai genda ta technika, kurią statistiškai naudojame dažniausiai. Šiame sąraše rikiuojasi tokie prietaisai kaip, pavyzdžiui, šaldytuvai, indaplovės ir skalbimo mašinos. Žemiau rasite tuos gedimus, dėl kurių žmonės į specialistus su pagalbos prašymu kreipiasi dažniausiai.

·   Dažniausiai pasitaikantys šaldytuvų gedimai

Šaldytuvų taisymu užsiimančių specialistų teigimu, šių buitinės technikos prietaisų gedimų pasitaiko pačių įvairiausių. Visgi, kone dažniausiai pasitaikantis iš jų – sutrikusi šaldymo funkcija. Ją greitai pastebime iš šaldytuve laikomo sugižusio pieno ar sparčiai vystančių salotos lapų. Ši problema gali būti susijusi su šaldytuvo termostato gedimu. Termostatas paprastai būna atsakingas ir už pernelyg intensyvų šaldymo procesą.

Neretai kreipiamasi ir dėl pakitusio buitinės technikos prietaiso veikimo garso. Jis dažnai signalizuoja apie netinkamą šaldytuvo veikimą. Dažniausiai padidėjęs šaldytuvo triukšmingumas išduoda apie per didelę apkrovą gaunantį variklį arba sugedusį ventiliatorių. Tiesa, jeigu buitinės technikos prietaisas yra senas, didesnis jo veikimo garsas nei naujų šaldytuvo modelių, yra visiškai normalus.

Taip pat, pasak taisymo meistrų, dažnai pasitaiko tokie gedimai kaip šaldytuvo lemputės perdegimas, sutrikęs durelių ar stalčių funkcionalumas. Pastarieji, laimei, yra išties paprasti ir dėl jų apie naują buitinės technikos prietaisą tikrai nereikės galvoti.

·   Dažniausi indaplovių gedimai

Kadangi pagrindinė indaplovių funkcija – išplauti indus, todėl akivaizdu, kad daugiausiai nusivylimo sukelia jų gedimas, pasireiškiantis netinkamu plovimu. Kai kuriais atvejais problema būna susijusi termostato gedimu. Jam iki reikiamos temperatūros nešildant vandens, lieka nepašalinti riebalai ir kiti nešvarumai.

Su termostato gedimu taip pat yra siejami ir atvejai, kai baigus plovimą indai yra tokie karšti, kad juos sunku nulaikyti rankose. Nors šiuo atveju jie būna gerai išplauti, tačiau aukšta vandens temperatūra neigiamai veikia buitinę techniką.

Neretai pasitaiko, kad indaplovė visai nustoja veikti. Kitaip tariant, jos įjungti tampa nebeįmanoma. Visgi, dažniausiai tokį gedimą galima nesunkiai likviduoti. Tereikia kreiptis į indaplovių taisyme besispecializuojančius meistrus.

·   Gedimai, dėl kurių dažniausiai kreipiasi skalbimo mašinų naudotojai

Vienas iš dažniausiai pasitaikančių skundų – skalbyklės triukšmingumas. To priežastys gali būti skirtingos, pavyzdžiui, nelygi grindų danga, susidėvėję amortizatoriai, pašalinių daiktų patekimas į būgną ir kt.

Taip pat neretai susiduriama ir su problema, kad skalbimo mašina netinkamai išgręžia skalbinius. Tai reiškia, kad pasibaigus skalbimui, skalbiniai lieka itin šlapi, o jų džiūvimo procesas užtrunka ilgiau nei įprastai.

Dar vienas dažnai pasitaikančių – skalbimo mašinų termostato gedimas. Jam sugedus arba pradėjus netinkamai veikti, gali būti nebešildomas vanduo. O tai tiesiogiai veikia skalbimo efektyvumą.

Yra ir daugiau su skalbimo mašinomis susijusių gedimų. Kai kurie jų pastebimi vizualiai – kaip kad prakiurusi žarna ar kt., kiti – nepastebimi ir pasireiškiantys netinkamai atliktu skalbimu, blogu kvapu ar pan.

 

Kaip spręsti su buitinės technikos gedimais susijusias problemas?

 

·   Tinkamai prižiūrėkite buitinę techniką ir atlikite reguliarius jos patikrinimus.

Visų pirma, su buitinės technikos gedimais geriau visai nesusidurti. Tinkama jos priežiūra ir reguliari specialistų apžiūra – geriausias būdas, kuris padeda užkirsti kelią galimiems gedimams. Reguliarios apžiūros metu specialistai įvertins prietaiso būklę ir nustatys galimas, netolimoje ateityje laukiančias problemas.

Taip pat svarbu užtikrinti elementarią buitinės technikos prietaisų švarą. Pavyzdžiui, įsitikinti skalbimo mašinos tarpinių švara; vengti kalkių pertekliaus indaplovėse.

·   „Paprastas problemas galiu išspręsti ir pats“.

Labai dažnai žmonės yra įsitikinę, kad sugedus buitiniam prietaisui, jie bus pajėgūs patys jį pataisyti. Toks pasitikėjimas savimi – puikus, tačiau tik tais atvejais, jeigu jie turi tam reikiamų žinių.

Tačiau jeigu patirties buitinės technikos taisyme neturite, geriau neeksperimentuokite. Apsiimdami taisymo darbų ne tik rizikuosite savo saugumu, bet taip pat ir galimai sąlygosite daugiau ir rimtesnių gedimų, kurių taisymas atsieis brangiau. Deja, tačiau reikia pripažinti, kad video pamokos, kaip išspręsti vieną ar kitą buitinio prietaiso problemą nėra visagalės ir pasikliovimas jomis gali lemti daugiau žalos nei naudos.

·   Pasitelkite profesionalų pagalbą.

Visgi visais be išimties atvejais pravarčiausia į pagalbą pasitelkti Salvata profesionalus. Gedimų šalinimas reikalauja žinių ir specialios įrangos, kuri leidžia ne tik operatyviai diagnozuoti gedimą, bet ir kokybiškai jį sutvarkyti. Todėl norėdami būti tikri, kad buitinės technikos prietaiso veikimo nesklandumai yra tikrai pašalinti ir su jais nebereikės artimiausiu metu ir vėl susidurti, neeksperimentuokite taisymo darbais užsiimdami patys.

Taigi, kiekvienas buitinės technikos prietaisas laikui bėgant dėvisi ir anksčiau ar vėliau pareikalauja investicijų. Gera naujiena yra ta, kad pastarosios dažnai tėra labai minimalios, ypač, jeigu yra pasiduodama pagundai atsiradusias problemas spręsti savarankiškai ir laiku kreipiamasi į jų taisymą išmanančius specialistus. Tokiu būdu ne tik sutaupoma laiko ir pinigų, tačiau ir tikrai nemažai nervų, kurių kitu atveju pareikalauja nesėkmingi bandymai sutaisyti buitinės technikos prietaisus patiems.

Galiausiai, patikėdami taisymo darbus tiems, kas geriausiai juos išmano, galite būti užtikrinti jų atlikimo kokybe. O tai reiškia ir – ilgaamžiškumu, neleisiančiu greitu metu sutrikdyti jūsų ramios kasdienybės tėkmės.

 

Užsakovas -  Marketison.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: https://www.patreon.com/ziniuradijas

Naujausi epizodai