Ne paslaptis, kad visi mėgstame pasimėgauti kava – vien pirmosios aromato natos rytais padeda prasibudinti. Šis amžinas gėrimas itin populiarus darbo kultūroje – tiek biuruose, tiek dirbant iš namų. Kartais atrodo, kad be kavos negalime net funkcionuoti, o vos pora gurkšnių sugrąžina įprastą funkcionalumą. Pasidomėkime, kodėl gi šis gėrimas daro tokią didelę įtaką visai žmonijai, ypač profesinei sferai.
Kavos, kaip produktyvumo skatintojos, vaidmuo, yra pagrįstas – kofeinas, pagrindinis kavos ingredientas, yra stimuliantas, paveikiantis centrinę nervų sistemą. Tikriausiai ne vienas esame pastebėję, kad po puodelio kavos padidėja susikaupimo lygis ir bendra koncentracija. Moksliškai įrodyta, kad kofeinas pagerina tokius smegenų veiklos aspektus kaip atmintis, nuotaika, budrumas, energijos lygis, reakcija ir bendra kognityvinė funkcija. Darbo aplinkoje visa tai automatiškai reiškia efektyvesnį darbą, ypač su užduotimis, reikalaujančiomis ilgesnio susikaupimo ir dėmesio detalėms. Ką jau kalbėti apie kavos teikiamą pagalbą, kai tenka dalyvauti ilguose, kartais nuobodžiuose, susitikimuose. Kad maksimizuotumėte kavos teikiamą naudą, svarbu ją vartoti su saiku ir strategiškai. Idealiu atveju išgerkite jos ryte, vos atėję į darbą, ir ne vėliau, nei 10 val. prieš miegą – maždaug per tiek laiko kofeinas pasišalina iš organizmo, tad išgėrus šio gėrimo vėliau, naktį rizikuojate nesumerkti akių. Jei, visgi, mėgstate kavos skonį ir negalite neišgerti mažiau, nei dviejų puodelių per dieną, pamąstykite apie kavos alternatyvas, pagamintas iš įvairių augalų, suteikiančių ne ką prastesnę tiek protinę, tiek fizinę stimuliaciją.
Nors kava, ko gero, labiausiai žinoma dėl savo efekto kognityvinėms ir fizinėms funkcijoms, nederėtų pamiršti ir jos socialinės mediatorės vaidmens. Kavos pertraukėlės tapo tokia svarbia socializacijos dalimi biuruose, mat siūlo reikalingą ir malonų atokvėpį nuo darbo, kuris, galų gale, pradeda varginti. Šių pertraukėlių metu ne tik suvartojame kofeino dozę, bet ir susibendraujame su kolegomis, tiek naujais, tiek esamais. Pavyzdžiui, pokalbis prie kavos puodelio gali padėti pažiūrėti į tam tikrą situaciją, užduotį ar projektą kitaip – atitrūkus nuo darbo ir pažiūrėjus į viską iš toliau, neretai pamatome ne vieną logišką išeitį ar sprendimo būdą. Sukurti draugišką kavos kultūrą biure galima siūlant įvairias kavos pupelių rūšis, įsigyjant kokybišką kavos aparatą, bei mėgaujantis šia kava su kolegomis!
Kavos tendencijos darbe nuėjo nemažą kelią: kas iš pradžių buvo galbūt paprasčiausias prancūziškas kavinukas, ilgainiui tapo vis modernesniais kavos aparatais su daugeliu įmantrių funkcijų. Į kavą būdavo žiūrimą kaip į būtinybę, tad daugiau dėmesio būdavo atkreipiama į kiekybę, tačiau šiandieną, kai vis labiau gilinamės į dvasinius, kultūrinius ir socialinius šio gėrimo aspektus, viršų neabejotinai ima kokybė. Beje, šiandien itin vertinamas ir skatinamas tvarumas, tad verslai dažniau renkasi organišką, ekologiškai augintą kavą nepaisant jos kainos. Džiugu žinoti, kad pamažu labiau vertiname poveikį gamtai ir produkto išskirtinumą!
Užsakovas – LIVIN.
Komentarai
Bendravimo taisyklės