LRT pranešė, kad Algis Ramanauskas dėl savo griežtų pasisakymų apie žmones, vartojančius rusų kultūrą, buvo pašalintas iš TV programos „Dviračio žinios". Dalis tokį sprendimą sveikino, jo ilgai laukė, o kiti piktinosi, teigdami, kad tai yra atšaukimo kultūros atvejis ir žodžio laisvės apribojimas.
Panašių reakcijų buvo galima girdėti ir po Remigijaus Žemaitaičio įrašų apie žydus. Daliai žmonių Konstitucinio Teismo sprendimas buvo sveikintinas, politikas stipriai pasmerktas, tačiau kiti piktinosi, kad ribojama Seimo nario nuomonė, spalvos sutirštintos. Dabar R. Žemaitaitis, sulaukęs nemenko visuomenės palaikymo, sugrįžo į valdžią. Visgi, po Seimo langais ketvirtadienį ir vėl rinksis protestuotojai, aiškindami, kad šiam politikui ne vieta koalicijoje.
Ar šie atvejai gali tapti precedentais, kuriais remiantis bus nustatomos žodžio laisvės ribos? Ar galima lyginti A. Ramanausko ir R. Žemaitaičio atvejus? Už ką mūsų šalyje galima būti „nucancelintam"? Ar įmanomas „cancelinimas", jei žmogus turi nemažą visuomenės palaikymą?
Laidoje dalyvauja Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius ir vaizdo tinklaraštininkas, „YouTube" kūrėjas Skirmantas Malinauskas.
Laidą „Atspari visuomenė" remia Medijų rėmimo fondas.
Komentarai
Bendravimo taisyklės