Kibernetinės atakos pastaraisiais metais tampa vis dažnesnės ir tikslingesnės. Vis dažniau jos naudojamos ne tik pasipelnyti, bet ir siekiant paveikti strategines šalies veiklas, trikdyti vykstančius procesus ar tiesiog įnešti sumaišties visuomenėje.
Ne paslaptis, kad nuo Rusijos pradėto karo Ukrainoje, gerokai išaugo kibernetinių atakų skaičius ir NATO šalyse, o tarp jų – ir Lietuvoje.
Kibernetinio saugumo centro (NKSC) duomenimis 2023 m. Lietuvoje buvo fiksuota 45 proc. daugiau pranešimų apie kibernetinius incidentus, nei 2022 m.
Šiandien laidoje kalbame apie „Saugios ir įtraukios e.visuomenės“ misiją, kurios pagrindinis tikslas – stiprinti atsparumą kibernetinėms grėsmėms, mažinti asmens duomenų pažeidimo ir nutekėjimo rizikas, bei prisidėti prie visos Lietuvos kibernetinio saugumo stiprinimo, kuriant įtraukią skaitmeninę visuomenę.
Pašnekovai – Kauno technologijos universiteto Informacinių technologijų departamento direktorius Arvydas Žiliukas ir UAB „Acrux cyber services“ vadovas Jokūbas Drazdas.
„Saugios ir įtraukios e.visuomenės" misija yra viena iš trijų projekto „Misijomis grįstų mokslo ir inovacijų programų įgyvendinimas" misijų. Projektą inicijavo Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, o Inovacijų agentūra bendradarbiauja su konsorciumais įgyvendinant programų projektus. Projektų įgyvendinimui skirta 89,310 mln. Eurų, iš kurių didžiąją dalį sudaro Europos ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano „Naujos kartos Lietuva" lėšos.
Laidą „Verslo pulsas" pristato Inovacijų agentūra.
Komentarai
Bendravimo taisyklės