Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Žinių radijas išrinko Originaliausią gamtai draugišką įmonę

2022-05-31, Antradienis

Paskutinę pavasario dieną baigėsi keturis mėnesių vykęs Žinių radijo organizuotas konkursas „Sėkmės receptai“. Jame dalyvavusios Lietuvoje veikiančios įmonės pristatė diegiamus ar jau įdiegtus tvarius sprendimus, prisidedančius prie ekologiškumo, visuotinio atšilimo mažinimo ir gamtos išsaugojimo, ir varžėsi dėl originaliausios gamtai draugiškos įmonės vardo. Konkurso laimėtoja išrinkta naudotos verslo klasės kompiuterinės įrangos prekybą vykdanti bendrovė „IT MAX“, kuri superka iš įmonių kompiuterinę įrangą, ją atnaujina ir suteikia jai „antrą gyvenimą“. Antrąją vietą konkurse užėmė tvarumo mokymus organizuojanti ir tvarumo projektus organizacijose inicijuoti padedanti „Sustain Academy“, trečiąją – bendrovė „Soli Tek cells“, kuri tvariai gamina saulės modulius, jų gamybai naudodama atsinaujinančią energiją ir perdirbdama susidariusias atliekas bei duženas.

Vienas iš konkurso komisijos narių, Žinių radijo laidos „Rinkodaros guru“ autorius ir vedėjas, marketingo ekspertas ir Lietuvos marketingo asociacijos valdybos narys Giedrius Juozapavičius teigia, kad dalies konkurso dalyvių tvarus yra jau pats verslo modelis, o dalis – savo išskirtinumo ieško imdamiesi tvarių iniciatyvų.

„Tvarumas nėra vien tik ekologija – lygiai taip pat svarbu vadyba ir socialinė aplinka. Tik visus tris šiuos komponentus turintis verslas gali būti vadinamas plėtojamu tvariai. Neužtenka vien rūpintis gamta ar gaminti žalią produktą – jei įmonėje nėra lyčių balanso, iškreipta atlyginimų sistema, kas nors engiamas, veikiama neetiškai arba verslo rezultatas yra minusinis, tai nėra tvarus verslas. Juolab kad tvarus produktas nebūtinai pagaminamas tvariai. Gal tu esi tvarus viename segmente, esi pradėjęs žengti pirmuosius žingsnius ir darai vienas ar kitas iniciatyvas. Dalis konkurso dalyvių išties tvirtai stovi ant visų tvarumo kojų, jų pačių verslo modelis yra tvarus, o dalis – dar tik žengia tvarių iniciatyvų žingsnius“, – sako G. Juozapavičius.

Pasak konkurso „Sėkmės receptai“ laimėtojos „IT MAX“ vadovo Arno Bebrausko, nors dvyliktus veiklos metus skaičiuojančios jų įmonės verslo modelis ir tvarus, Lietuvoje savo vykdomą verslą jie vertina ne kaip tvarų verslą, o kaip socialinę misiją – čia jų veiklai trukdančios valstybinės institucijos, kurios skatina ne pakartotinai naudoti daiktus, o juos sunaikinti.

„Iki šiol didžiausias mūsų priešas Lietuvoje yra ne vartotojas, o valdžia. Lietuvoje mes beldžiamės į kiekvienos įmonės duris ir prašome: parduokite mums naudotus daiktus, ir mes rasime jiems naujus namus. O štai valdžia nuolat siunčia priešingą žinutę: naikinkite daiktus, priduokite kilogramus, užpildykite dokumentus, kiek daiktų sunaikinote. Įrodinėdami, kad tokia žinutė nėra teisinga, mes lyg kovojame su ja skirtingose barikadų pusėse. Rytų Europoje vis dar reikia visko naujo, todėl Lietuvoje savo veiklą suprantame ne kaip tvarų verslą, o kaip socialinę misiją. Štai iš Lietuvos institucijų nupirktų naudotų kompiuterių mes negalime parduoti Lietuvos mokykloms, turime juos parduoti Didžiosios Britanijos mokykloms. Tai rodo, kad neturime žiedinės ekonomikos ir nuo kitų Europos šalių atsiliekame 10–20 metų“, – sako A. Bebrauskas.   

Konkurso laimėtojai išrinkti susumavus svetainės lankytojų ir ekspertų balsus. Komisijos ir Žinių radijo svetainės lankytojų nuomonės, kuri įmonė turėtų būti pripažinta originaliausia gamtai draugiška įmone, išsiskyrė – daugiausia svetainės lankytojų balsų surinko „Sustain Academy“.

Konkursas „Sėkmės receptai“ organizuotas jau trečią kartą.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: https://www.patreon.com/ziniuradijas

Naujausi epizodai