Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar Chersono deokupacija taptų raktu į Ukrainos pergalę?

2022-08-30, Antradienis 17:05
Jonė Sąlygaitė

Ukrainos pajėgos pradėjo kontrpuolimą, siekdamos susigrąžinti pietinį regioną, kurį dar pačioje karo pradžioje užėmė okupantai. Chersono srityje ir toliau tęsiasi galingi sprogimai. Britanijos žvalgybos teigimu, nors „kol kas neįmanoma patvirtinti Ukrainos pažangos masto“, jos kariuomenė suintensyvino „artilerijos ugnį fronto linijos sektoriuose visoje Pietų Ukrainoje“. Patvirtinta, kad ukrainiečiai suduoda „tikslius ilgojo nuotolio smūgius, kad sutrikdytų Rusijos tiekimo linijas“. Ar Chersono deokupacija galėtų tapti Ukrainos raktu į pergalę? Kodėl šis atsikovojimas toks svarbus karo eigai? Kalbame su atsargos pulkininku Gintaru Bagdonu.

Antroji laidos dalis. Po pusę amžiaus nuo paskutinės misijos į Mėnulį, NASA pradeda naują šių skrydžių istorijos dalį. Nors skrydis dėl mažo gedimo paskutinę minutę atidėtas, tačiau raketa be įgulos turėtų būti paleista jau šį penktadienį. Išbandytu erdvėlaiviu vėliau į Mėnulį turėtų keliauti astronautai. Kodėl tai – istorinis žingsnis? Kodėl net 50 metų NASA neprisiruošė Mėnulyje išlaipinti astronautų? Klausiame Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto vyresniojo mokslo darbuotojo dr. Liudo Tumonio.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai