Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kodėl jaunas žmogus rytą turėtų pradėti sveikais ir sočiais pusryčiais?

2024-10-12, Šeštadienis 14:30
Agnė Liubertaitė

Sotūs ir sveiki pusryčiai, rodos, turėtų būti kiekvieno – ir jauno, ir vyresnio žmogaus ryto rutinos dalis. Visgi, apklausos rodo, jog vis daugiau jaunuolių rytais nepusryčiauja. Pasak Vilniaus miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro specialistės Aušros Blažytės, gyvensenos tyrimų duomenimis, ši tendencija prastėja jau pastaruosius aštuonerius metus.

„Tai reiškia, kad vaikų, jaunimo, valgančio pusryčius kiekvieną dieną, yra vis mažiau“, – „Žinių radijo“ laidoje „Skaitmeninė karta“ kalbėjo A. Blažytė.

Dalis jaunuolių pripažįsta – pusryčiai jiems tampa tam tikra savaitgalio privilegija ir pasilepinimu. Darbo dienomis įtemptas grafikas jiems neleidžia pasimėgauti skaniais pusryčiais, todėl rytas prasideda geriausiu atveju tik išgeriant puodelį kavos.

Sveikatos specialistė neslepia – tokia praktika nėra gera ir gali neigiamai atsiliepti jauno žmogaus organizmui. A. Blažytė pabrėžė – intensyvia akademine veikla ar darbu užsiimantiems jaunuoliams pusryčiai turėtų būti būtinybė, mat tai gali padėti susikoncentruoti ir taip leisti pasiekti geresnių veiklos rezultatų.

„Pirmiausiai, pusryčiai yra siejami su geresne koncentracija, geresniu dėmesio sutelkimu ir netgi pastebima, jog žmonės, kurie kiekvieną dieną valgo pusryčius, jų akademiniai pasiekimai yra šiek tiek geresni, lyginant su tais, kurie pusryčių kiekvieną dieną nevalgo“, – kalbėjo sostinės Visuomenės sveikatos biuro specialistė.

„Valgydami pusryčius mes savo smegenis nuolatos aprūpiname energija ir mūsų smegenys gali puikiai funkcionuoti“, – dėstė ji.

Pašnekovės teigimu, tyrimai atskleidžia, jog žmonės, valgantys pusryčius, iš esmės yra linkę savo mityboje suvartoti daug daugiau šviežių daržovių, vaisių, kitų sveikų produktų.

„Yra pastebima, jog žmonės, kurie valgo pusryčius, yra linkę yra maitintis sveikatai palankesniu maistu. Tokie žmonės statistiškai per dieną suvalgo daugiau vaisių, daržovių, daugiau suvartoja skaidulų“, – kalbėjo A. Blažytė.

Galiausiai, pusryčių pliusas yra ir tai, jog rytais valgantys žmonės dienos metu gerokai mažiau užkandžiauja, o per pietus ir vakariene nėra linkę persivalgyti, tikino visuomenės sveikatos specialistė.

„Žmonės, kurie valgo pusryčius, jie statistiškai rečiau užkandžiauja ir rečiau vakarais persivalgo, lyginant su tais žmonėmis, kurie pusryčių nevalgo. Tai jeigu mes mėgstame vakarais persivalgyti ir vis atsidarinėjame tą šaldytuvą, gali būti, kad viena iš priežasčių yra ta, kad mes tiesiog nevalgome pusryčių“, – apibendrino A. Blažytė.

Straipsnis yra Europos radijo stočių tinklo „Euranet Plus“ dalis. 

https://euranetplus-inside.eu/euranet-network-news/

EuranetPlus logo keyvisual2

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: https://www.patreon.com/ziniuradijas

Naujausi epizodai