Praėjusiais metai startavusi Gyvenimo įgūdžių programa sukėlė tikrą rezonansą švietimo bendruomenėje – ir ne tik. Nuomonę apie tai, ko turėtų būti mokomi jaunuoliai, turėjo ne tik patys mokiniai, mokytojai, jų tėvai, bet ir politikai, eiliniai praeiviai gatvėje ir pan. Skeptikams atrodė netinkama, jog moksleiviai bus informuojami apie ankstyvų lytinių santykių rizikas, kontracepciją. Kiti tikino – programa paliečia pernelyg mažai klausimų, susijusių su lytiškai plintančiomis ligomis, seksualine orientacija.
Visgi, nežinojimas ar nesupratimas gali atvesti jauną žmogų, o ypač – merginas – ir prie sudėtingų situacijų: neplanuoto nėštumo ar jo nutraukimo. Europos Sąjungos mastu skaičiuojama, kad 4 proc. visų pirmagimių susilaukia jaunesnės nei 20 metų amžiaus moterys. Bulgarijoje ir Rumunijoje kas aštuntą naujagimį sulaukia merginos iki 20 metų. Ankstyvas nėštumas gali sukelti nemenkų iššūkių gyvenimą pradedančiai merginai.
Kaip situacija atrodo Lietuvoje? Kaip jaunuoliai vertina mokykloje įgyjamas žinias? Ką nevyriausybinės organizacijos daro, kad jaunas žmogus turėtų tinkamą supratimą ir žinias apie lytinį švietimą? Pokalbis su Lietuvos liberalaus jaunimo pirmininke Izide Marcinkute, Nacionalinės jaunimo reikalų tarybos nare Karolina Pralgauskyte bei organizacijos „Ribologija" įkūrėja Rugile Butkevičiūte.
Laida yra Europos radijo stočių tinklo „Euranet Plus“ dalis.
https://euranetplus-inside.eu/euranet-network-news/
Komentarai
Bendravimo taisyklės