Paskambinkite į studiją

20150327 134618
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Pilietinis pasipriešinimas: kokias pamokas reikia išmokti?

2024-11-15, Penktadienis 09:05
Raigardas Musnickas

Jungtinės Amerikos Valstijos Prezidentu išsirinko Donaldą Trumpą. Andrius Kubilius sėkmingai įveikė darbo pokalbį Europos Parlamente ir bus patvirtintas gynybos ir kosmoso eurokomisaru. O štai rinkimus Lietuvoje laimėję socialdemokratai į koaliciją pasikvietė „Nemuno Aušrą“. Lietuva dėl šios politinės partijos pirmininko Remigijaus Žemaitaičio, antisemitiniais pareiškimais sulaužiusio Seimo nario priesaiką, linksniuota pasaulinėje žiniasklaidoje. Visos šios aktualijos atnaujino viešąsias diskusijas dėl Europos ir Baltijos šalių saugumo bei geopolitinių grėsmių įstatymu pagrįstai pasaulio tvarkai. Vėl kalbama apie gynybos finansavimą ir Europos lyderių neryžtingumą padėti nuo Rusijos agresijos besiginančiai Ukrainai. O kaip dėl mūsų visuomenių pasirengimo blogiausiam scenarijui – o kas, jeigu vėl karas, vėl užpulta Lietuva ir, vėl, Rusijos okupacija? Ar Lietuvos piliečiai pasirengę karo grėsmei mūsų valstybės teritorijoje? Kaip tą valią gintis gali sustiprinti žinios apie ilgiausio prieš okupantus kariauto partizaninio karo istorija?

Laidoje dalyvauja Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Istorinių tyrimų programų skyriaus vadovė Ramona Staveckaite-Notari, 1944–1953 metų pasipriešinimo okupaciniam režimui tyrimų koordinatorė ir Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto doktorantė Enrika Kripienė, tyrinėjanti partizanų visuomenę ir partizanų aplinkos žmones.

BNS nuotr.

Laidą „Istorinės paralelės" remia Medijų rėmimo fondas.

MRF logo4

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: https://www.patreon.com/ziniuradijas

Naujausi epizodai