Apie ką iš tiesų kalbėsime – apie vyną, apie vandenį, apie piemenis ar apie studentus? Susigaudyti padės tai, kad laida ne tik Žinių radijo, bet ir Filologijos fakulteto. Vadinasi, kalbėsimės apie studentus, kuriems, beje, vynas irgi nėra svetimas. Studentų Lietuvoje atsirado dar iki Universiteto įkūrimo – Vakarų universitetų imatrikuliaciniuose sąrašuose jau nuo XIV amžiaus randame įrašų apie jaunuolius iš Prūsijos ir Lietuvos. Nuo pat pradžių studentai turėjo įprotį terlioti vadovėlius – vienas toks net paliko įrašą, kurį šiandien laikome pirmuoju baltišku įrašu: tai vadinamasis dviejų eilučių Bazelio tekstelis, kurį ironizuodamas rašė vienas studentas kitam. Kad ir ką galvotume apie studentus, bet jiems patiems studentiško gyvenimo pėdsakas lieka visą gyvenimą – ir tada, ir dabar.
Taigi, kalbėsimės apie studentišką gyvenimą. Kuo gyvena šiandieniniai studentai? Kokie sunkiausi jų darbai? Kaip studentai švenčia ir ilsisi? Kaip suprasti ir kas tai yra: Gaudeamus igitur, juvenes dum sumus...? Kuo studentai užsiims po studijų? Ar sunku rasti darbą filologui?
Prie Smetonos šįkart susitiks trys studentės, pastarąjį pusmetį kartu vedusios laidą, ir dalinsis studentiška patirtimi – tai Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto bakalaurantės Teresė Pučinskaitė-Barkauskienė, Severija Marija Banaitytė ir doktorantė Samanta Kietytė.
Nuotraukoje – trys studentės: Teresė Pučinskaitė-Barkauskienė, Samanta Kietytė, Severija Marija Banaitytė.
Komentarai
Bendravimo taisyklės