Prieš dvidešimt metų – 1997 m. – IBM sukurtas kompiuteris „Deep Blue“ pirmąkart šachmatais įveikė žmogų čempioną – Garį Kasparovą. 2017 m. „Deep Mind“ sukurta programa „Alfa Go“ įveikė žmogų čempioną kitame žaidime – go. Tai – didžiulis žingsnis technologijai. Milijardierius Elonas Muskas sako, kad tolimesnę dirbtinio intelekto plėtrą jau reikėtų stebėti su atida.
Kalbant apie dirbtinio intelekto tyrimus Lietuvoje, pirmiausia prisimename „Neurotechnology“. Galime minėti vardų ir daugiau: „Exacaster“, „Algorithmic Trading Portfolio“, „Pixevia“, „Rubedo sistemos“, „Oxipit.AI“, „TokenMill“ ir „DataDog“ ir dar ne vieną. Lietuviai pastebimi ir šioje srityje.
Su dirbtiniu intelektu susiduriame kasdien, kai kažkas naršyklės eilutėje užbaigia paiešką už mus, pabaigia žodį telefone ir pasiūlo galbūt patiksiančios muzikos. Gali būti, kad netrukus jie mums diagnozuos ligas ir modeliuos sudėtingus visuomenės procesus. O gal jau tai ir daro?
Laidą veda žurnalo „Verslo klasė“ redaktorius Aurelijus Katkevičius. Jo pašnekovai – „Neurotechnology“ inžinierius tyrėjas Andrius Grevys ir „Bitės“ technologijų vadovas Gintas Butėnas.
Laidą rengia „Verslo žinios“.
Komentarai
Bendravimo taisyklės