Civilizacijos pamatas, drąsiai galima sakyti, yra pasitikėjimas. Net ir tuomet, kai vis dėlto kaip nors tenka tramdyti žmogaus laukinius instinktus – pavyzdžiui, teisės kodeksais.
Blokų grandinės – blockchain – technologija, sukurta ir išpopuliarėjusi XXI amžiaus antrajame dešimtmetyje – yra būtent apie pasitikėjimą: jos esmė – viešai fiksuojamas faktas, kad kažkas tam tikrą laiko akimirką yra būtent taip ir ne kitaip.
Kodėl apie blokų grandinės technologiją kalbama kaip apie revoliucinę? Galbūt todėl, kad ji keičia mūsų buvimo visuomenėje logiką iš esmės, galbūt todėl, kad iš esmės ši technologija potencialiai gali pakeisti mūsų gyvenimą tose srityse, kur reikalinga, kad faktas būtų patvirtintas autoriteto – sakykim, metrikacija, registrai, moksliniai laipsniai – daugybėje įvairiausių sričių, iki šiol tradiciškai priklausiusių valstybės kompetencijai.
Laidą veda žurnalo „Verslo klasė“ redaktorius Aurelijus Katkevičius.
Jo pašnekovai – „Swedbank“ elektroninės bankininkystės padalinio Baltijos šalyse vadovas Olegas Marofejevas ir bendrovės „Mysterium Network“ įkūrėjas ir vadovas Robertas Višinskis.
Laidą rengia „Verslo žinios“.
Komentarai
Bendravimo taisyklės