Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Mokslininkė: esame tai, ką valgome, arba ar gali grybai pakeisti mėsą ir pieną

2018-11-29, Ketvirtadienis 16:05
Rima Aukštuolytė

Doc. dr. Giedrė Motuzaitė-Matuzevičiūtė Keen, Vilniaus universiteto Bioarcheologijos tyrimų centro vadovė, vyresnioji mokslo darbuotoja Lietuvos istorijos institute Vilniuje, vykdo išskirtinius archeologinius tyrimus - siekia rekonstruoti mūsų protėvių mitybą.

Pasak pašnekovės, būtent maistas, maisto gamyba ir auginimas daro mus žmonėmis.

„Viską, ką valgome, atsispindi mūsų cheminiuose audiniuose. Mūsų kūno ląstelės yra gaunamos iš išorės. Žmonių kaulų, dantų audiniai parodo, kaip aukštai jis buvo mitybos grandinėje. Kitaip tariant, kuo valgai daugiau kitų organizmų, tuo aukščiau esi maisto grandinėje“, - aiškina mokslininkė.

Kaip šiuolaikinės technologijos leidžia pasakyti, ką prieš kelis tūkstančius metų valgė mūsų protėviai? Kaip išgaunama tyrimų medžiaga? Kur ji randama? Kodėl mokslininkei kelia juoką kalbos, raginančios maitintis kaip mūsų protėviai? Ir kodėl mes dabar neatpažintume nei banano, nei avokado pirmtakų? Ar gali grybai pakeisti jautieną ir pieną? Kokių medžiagų vartojimas užtikrino žmogaus smegenų vystymąsi?

Apie maistą, be kurio neišgyventume ir kuris daro mus žmonėmis, kalbamės ketvirtadienį laidoje „Skonio iššūkis“ 16.08 val.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: https://www.patreon.com/ziniuradijas

Naujausi epizodai