Šamai – didžiausios Lietuvoje gyvenančios žuvys, kurios mūsų klimato sąlygomis gali pasiekti 2 metrų ilgį ir sverti daugiau nei 80 kg! Šios žuvys kur kas dažniau nei kitos plėšrūnės vadinamos „besotėmis", „rajūnėmis", „ėdančiomis visa, kas aplink". Tačiau, toli gražu, ne visos šamams klijuojamos etiketės turi ryšį su realybe.
Kokia reali šamų populiacija Lietuvoje – nėra žinoma, tiksliniai ichtiologiniai tyrimai neatliekami. Tam, kad būtų galima daugiau sužinoti apie šamų augimo tempus, jų gyvenimo būdą, patys žvejai ėmėsi inciatyvos – juos ėmė ženklinti išoriniais žymekliais.
Nuo lapkričio 1 d. prasidėjo šamų žūklės sezono draudimas, todėl kol šamai plaukia į žiemojimo duobes, „Žuvys kalba" pakalbino ichtiologą Justą Dainį ir meškeriotoją Darių Šveikauską apie tai, kuo šamai išsiskiria iš kitų žuvų, koks buvo šiųmetis žūklės sezonas ir ar žvejams Lietuvoje jau pavyko pagauti antrą ar trečią kartą tą patį pažymėtą šamą?
Laidą „Žuvys kalba“ pristato „Žaliosios politikos institutas“ - jūsų partneris, randant tvarius sprendimus.
Mūsų dėmesio centre – klimato ir bioįvairovės krizės, atsinaujinanti energetika, žiedinė ekonomika, atliekų tvarkymas, miestų planavimas, tvarus žemės ūkis. Daugiau informacijos zaliojipolitika.lt.
Komentarai
Bendravimo taisyklės